TOP

Ciekawe rozwiązania meblowe w dziecięcym pokoju

Szukając mebli do dziecięcego pokoju bardzo istotne jest to, by były one praktyczne. Dzieciaki mają mnóstwo zabawek, ubranek i drobiazgów, które trzeba gdzieś schować. W dzisiejszych czasach mamy jednak wiele innowacyjnych rozwiązań, które pomogą stworzyć praktyczny i urokliwy, a co najważniejsze bezpieczny kąt dla naszego dziecka.

Kącik niemowlaka

Pojawienie się małej, nowej istotki w domu zawsze zwiastuje wiele zmian, które trzeba wcielić w życie. Od organizacji dnia aż po umeblowanie mieszkania. Pokój małego dziecka powinien być urządzony bardzo praktycznie, by ułatwić opiekę nad nim młodym rodzicom. Szafki, półki, komody dla dzieci to wszystko ma pomóc utrzymać ład i porządek. Fajnym rozwiązaniem jest komoda dziecięca z funkcją przewijaka. Taka komoda dziecięca z pewnością posłuży wiele lat. Jest wiele takich mebelków, w których przewijak można bardzo szybko zdemontować tak, że nie ma po nim śladu. Tak rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom, bo pomaga zniwelować koszty, które i tak są spore przy pojawieniu się malucha. Wystarczy dbać o taką komodę, a będzie służyć dziecku przez długi czas.

Kilkulatek ciekawy świata – jak zadbać o jego bezpieczeństwo?

Gdy w domu mamy kilkuletniego, małego rozrabiakę nie trudno o wypadek. Dzieciaki są ruchliwe i ciekawe tego co je otacza. Warto więc zadbać o to, by meble nie stanowiły dla nich zagrożenia. Komody dla dzieci, półki, szafy i tego typu sprzęty mają z reguły ostre kanty co może być niebezpieczne dla wiecznie biegającego malucha. W trosce o to, by ewentualny upadek nie był tak groźny warto przemyśleć zakup takiego mebelka, który będzie wykonany z przykładowo elastycznego tworzywa. Komoda dziecięca z zaokrąglonymi rogami i obiciem z elastycznego materiału to absolutny hit. Taka komoda dla dziecka na pewno zwiększy bezpieczeństwo i poczucie spokoju rodziców, gdy kilkulatek zawzięcie zwiedza i poznaje mieszkanie i niejednokrotnie jest to okupione upadkami.

Mało miejsca – duży problem?

Jeżeli pokój Twojego dziecka jest mały można mieć problem z doborem umeblowania. Dylematy komoda czy łóżko nie ułatwiają już i tak trudnego wyboru mebli. Ciekawym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe z komodą dziecięcą w jednym. Taki mebel jest idealny do malutkich pokoi. Pomoże zaaranżować małą przestrzeń maksymalnie ją wykorzystując. Do tego chyba każdy maluch marzy o łóżku piętowym, więc taka opcja z pewnością zadowoli i rodziców i dzieciaki.

Categories Ciekawe
zobacz https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ Kwietnik kubik stalowy loft