TOP

Co zabrać na narty?

Wybierając się na narty w Polskie góry należy porządnie zastanowić się nad odpowiednim sprzętem i wszystkimi akcesoriami, jakie mogą się przydać w trakcie podroży do celu i już na miejscu. Dobrej jakości narty zapewnią miło i aktywnie spędzony czas na zaśnieżonych stokach górskich.

Lista rzeczy na wyjazd

Narty Kraków to idealna destynacja na zimowy wypad. Wybierając się w góry nie należy zapominać o odpowiednim ubraniu. Zabranie ze sobą odzieży termicznej w dwóch kompletach jest doskonałym pomysłem, bo taka bielizna zapewni niezwykły komfort bez dodatkowego obciążania ciała podczas jazdy na nartach i spacerów górskich. Odpowiednie buty, skarpety, podkoszulki i bluzy to podstawa, o której nie trzeba nikomu przypominać.

Na narty w okolice Krakowa warto wziąć ze sobą kilka gadżetów typu bidon, w którym będzie można mieć napój izotoniczny niezwykle przydatny po wysiłku włożonym w zjazd z łatwego, czy też trudnego stoku. Nauka jazdy na oślej łączce też może być wyczerpująca, szczególnie, jeśli to pierwsze dni i pierwsza seria lekcji.

Jeśli jest to pierwszy wyjazd warto zaopatrzyć się w rozgrzewające maści i całą apteczkę bandaży lub plastrów wraz ze specyfikami na siniaki – pierwsze dni mogą obfitować w upadki na stoku.

Profesjonalny sprzęt

Oprócz podstawowego rynsztunku wyjazdowego ruszając na nart trzeba uzbroić się w komplet podstawowych, niezbędnych rzeczy. Jeżeli nie jest to pierwszy wyjazd na narty i wycieczkowicz jest już doświadczonym narciarzem to wie, że swój sprzęt trzeba sprawdzić odpowiednio wcześniej, żeby w razie czego był czas na jego naprawę, konserwację lub zakup nowego w przypadku, gdyby stary nie nadawał się już do użytku.

Gogle, odpowiednie narciarskie spodnie, kurtka i rękawiczki, kask, kijki i narty to podstawowy zestaw, bez którego nie warto nawet wjeżdżać na stok w celu podziwiania widoków. Warto mieć do tego odpowiedni szalik w postaci wysokiego komina i przylegającą do głowy termiczną czapkę, która nie będzie przeszkadzać pod dobrze dopasowanym do głowy kaskiem.

Narty Kraków

Narty zabierane na aktywny wyjazd powinny być idealnie, indywidualnie dopasowane do każdej osoby, a ponieważ ich pochopny zakup jest wyjątkowo złym pomysłem warto przejść się do sklepu stacjonarnego oferującego osprzęt narciarski i dobrać narty na miejscu oczywiście dopytując się o wszelkie interesujące szczegóły, jakimi są długość i szerokość nart, ich typ i rodzaj, odpowiednie zapięcia i buty narciarskie.

Ważne, aby znaleźć się w profesjonalnym sklepie, gdzie porady będą trafione i cenne. Wyjazd na narty do Krakowa powinien być przyjemnym czasem nie zakłóconym przez awaryjność źle dopasowanego sprzętu.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na narty kraków

Categories Ciekawe
Minimalistyczny ogród wciąż na czasie! Leżak balkonowy – komfort godny najlepszego SPA Akcesoria grillowe